Co se děje
na Moravě jinde všude

Kde a jak uspořádat nezapomenutelnou svatbu

Svatba je jeden z nejslavnostnějších okamžiků našich životů. Vdáváte či ženíte se jednou, maximálně dvakrát na život. Pokud nepočítáme fajšmekry, kteří do chomoutu s radostí vlezou několikrát, protože čím víc svateb, tím víc svíčkové.
Článek

Kde se letos budou slavit Velikonoce?

Velikonoce jsou jeden z nejkrásnějších svátků, které navíc přináší spoustu velikonočních dobrot. Které restaurace si pro vás připravily velikonoční hody. Račte nakouknout. 
Článek

Letošní festivalová sezóna - přínášíme vám pár užitečných rad a tipy kam vyrazit

Festivaly 2023 - velký přehled. Kdy vyrazíte? Tady je pár rad a tipů pro vás
Článek

Nejdůležitější jídlo dne: Jak šel čas se snídaní a jak vypadá dnes

Dlouho se o snídani mluvilo jako o nejdůležitějším jídle, dnes ale některé výživové směry její závažnost vyvrací. Jak to tedy je?
Článek

Kam na kulečník - zábava spojená s precizností a strategií

Kulečník je hra, kterou znají lidé po celém světě a která se hraje v mnoha barech a hernách. Hraje se na speciálním stole se šesti jamkami a koulemi, přičemž cílem je dostat koule do jamek pomocí tág. Kulečník je populární zábava pro skupiny přátel i jednotlivce a často se také hraje na soutěžích a turnajích a my víme, kam si můžete zajít zahrát.
Článek

Malý Janek degustuje piva, přijďte degustovat s ním

Pokud jste milovníkem piva, určitě byste neměli minout pivní menu v pivovaru Malý Janek z Jinec. Degustace piva je skvělou příležitostí ochutnat širokou škálu piv, která jsou zde vařena. Aktuálně je k dispozici degustační pivní menu, které obsahuje 7 piv za cenu 199 Kč. To znamená, že si můžete vychutnat všechna dostupná piva pivovaru a posoudit, které vám nejvíce chutná. 
Článek

FOOD FESTIVALY V ČR - Co se chystá a na co se můžete těšit

Co se kde chystá a co si určitě nenechat ujít se dozvíte v našem článku. Události pro milovníky dobrého jídla, foodfestivalů a gastro akcí na jednom místě.
Článek

Nově otevřené podniky (nejen) v Praze

Inspirace není nikdy dost a platí to i pro oblast gastro. Pojďte se s námi podívat na nově otevřené podniky a rovnou je zajděte otestovat. Protože otevřít si bistro, restauraci či kavárnu v dnešní době vyžaduje i trochu odvahy. A my všem odvážným tleskáme.
Článek

Úžasné ústřice: Když je chuťový zážitek plný slanosti moře

Ústřice jsou jedním z nejdelikátnějších mořských plodů, které se dají najít. Jsou ale také jídlem, které má své zastánce, ale také i odpůrce. Dalo by se říct, že rozdělují společnost a jejich obliba mezi populací je spíše omezená. Někteří lidé milují ústřice pro jejich delikátní chuť a nezaměnitelnou texturu.
Článek

Jaké jsou tradiční velikonoční pokrmy? A kdy jsou vlastně letos Velikonoce?

Vajíčka, mazanec, beránek i nádivky patří k velikonočním svátkům stejně jako třeba pomlázka, Velký pátek nebo jarní úklid. Tradičních velikonočních jídel je ale mnohem víc stejně jako typických velikonočních dnů a činností. Pojďte si s námi projít pochoutky, bez kterých se Velikonoce neobejdou, a mrkneme se také, jak to letos zase vyšlo. Dobrá zpráva pro nás všechny –⁠ prodloužený víkend bude!
Článek